Boekentips

Boekentips

Vind hier alle boekentips, niet alleen die van mij maar ook die voorbijkomen in blogs en podcasts!

De bus naar Ronda - boekentip

De bus naar Ronda – Een avontuurlijk tussenjaar

Rowan, afgestudeerd ‘perfectioniste’ en grafisch vormgever, twijfelt over haar toekomst. Moet ze door studeren, gaan werken of neemt ze een tussenjaar? Al haar vrienden weten al wat ze gaan doen maar zij heeft werkelijk nog geen flauw idee! Als ze op een dag op het strand een tip van iemand krijgt, besluit ze dit als een teken te zien.

Ze vertrekt zonder er al teveel bij na te denken naar Spanje om daar een tijdje te gaan werken. Niet iedereen is even blij met haar beslissing. In het buitenland aangekomen wordt ze niet alleen met een andere cultuur geconfronteerd maar ook met zichzelf.Kan ze op haar gevoel vertrouwen? Eén ding is zeker, deze reis brengt haar leven op een heel ander spoor.

Doe mij maar diabetes- boekentips

Doe mij maar diabetes – Loes Heijmans-Beek

“Loes Heijmans – Beek (1983), zelfstandig ondernemer in de trouwbranche, kreeg op 28 januari 2004 een diagnose die haar leven veranderde: diabetes type 1. Haar onbezorgde studentenleven veranderde in één klap naar een zo gestructureerd mogelijk leven met prikken, spuiten en koolhydraten tellen.
Nu, elf jaar later is er veel veranderd. De spuit maakte plaats voor de pomp, het prikken maakte plaats voor de sensor en koolhydraten tellen werd een gewoonte. Onbezorgd is het leven niet meer geworden, uitdagender des te meer.

Loes ging niet bij de pakken neerzitten en vond een manier om te leven met haar diabetes. Ze volbracht haar studie, zette een eigen bedrijf op en trouwde met de liefde van haar leven. Met humor en doorzettingsvermogen, gaat zij de eeuwige strijd met diabetes aan, om de leiding over haar eigen leven te houden. Een leven vol dromen, uitdagingen, frustraties, angsten en echte liefde.”

Hello Fears - Michelle Poler boektips

Hello, Fears – Michelle Poler

“Crush Your Comfort Zone and Become Who Youre Meant to Be. Michelle has always had a problem with the word fearless. Facing your demons doesnt mean youre fearless it means you fear them, but you do it anyway So for 100 days, she faced 100 of her fears, and the message went viral. Written in Michelles hilarious, honest voice and driven through storytelling, expert interviews, and practical tools, Hello, Fears conveys the lessons she learned from facing each fear and inspires readers to make the right choice – the brave choice. For readers of Girl, Wash Your Face and 100 Days of Brave, Hello, Fears is a growth-mindset personal development book.”

Women dont owe you pretty - Florence given boekentips

Women don’t owe you pretty – Florence Given

“‘Women Don’t Owe You Pretty’ is een intelligent geschreven oproep tot modern feminisme. Florence Given rekent af met conservatieve opvattingen en laat zien hoe vrouwen hun positie kunnen versterken.

Florence Given moedigt in ‘Women Don’t Owe You Pretty’ lezers aan om de verhalen in twijfel te trekken die hen weerhouden van zelfacceptatie, eigenliefde en kracht. Het is een levendig geïllustreerde inleiding tot het moderne feminisme. Met dit boek leert iedere vrouw haar energie te beschermen. ‘Women Don’t Owe You Pretty’ is er om ons eraan te herinneren dat iedereen waardevol is en dat vrouwen mannen niets verschuldigd zijn. “

Master your mindset - Boekentip

Master je mindset – Leef je mooiste leven

“Master Your Mindset gaat over persoonlijke en spirituele groei, maar ook over zakelijk succes. Die combinatie maakt dit boek uniek. Michael Pilarczyk schreef op basis van zijn eigen ervaringen een persoonlijk verhaal over bewustzijn, zingeving en inzicht. Het boek gaat over het begrijpen van je eigen denkwijze (mindset) en hoe je die effectief kunt veranderen om de kwaliteit van je leven te verbeteren.

Hoe ziet jouw mooiste leven eruit. Heb je daar wel eens over nagedacht? Wat wil je écht? Ontdek je mogelijkheden, haal het beste uit jezelf en maak je dromen waar. Waarom doe je soms niet wat je wél zou willen doen? Het zijn belemmerende gedachten die je tegenhouden te doen wat je werkelijk wilt. Michael legt uit hoe je die gedachtepatronen kunt doorbreken door je mindset opnieuw te programmeren. Dit boek gaat over levensvragen. Wie ben je? Waarom doe je wat je doet? Hoe ziet jouw mooiste leven eruit? Wat wil je écht?”

De alchemist - boekenlijst

De alchemist

“De jonge schaapherder Santiago heeft één grote wens: de wereld bereizen tot in alle uithoeken om zo uit te vinden hoe deze in elkaar zit. Zijn dromen over een verborgen schat zetten hem aan tot een zoektocht. Na veel omzwervingen ontmoet hij in Egypte de alchemist, die over grote spirituele wijsheid beschikt. Hij adviseert de jongen: ‘Luister naar je hart. Dat kent alles, omdat het afkomstig is van de ziel van de wereld en daar ooit naar zal terugkeren (…) Waar je hart is, is ook je schat.’ “

ichigo-ichie-boekentips

Ichigo Ichie – De Japanse wijsheid voor het beleven van onvergetelijke momenten

“Ichigo-ichie neemt je mee in het prachtige idee van het koesteren van ontmoetingen. Ichigo-ichie herinnert je eraan elke bijeenkomst of ontmoeting waar je bij aanwezig was in je hart te sluiten, omdat het moment niet herhaald zal worden. Zelfs wanneer dezelfde groep mensen weer bij elkaar komt, zal het nooit hetzelfde zijn als de vorige keer. Elk moment is daarom altijd uniek en eenmalig. De letterlijke vertaling is ook: één gelegenheid, één ontmoeting.”

Dit boek heb je als aanrader gehoord in Podcast #060

Ikigai - boekentips

Ikigai – Het Japanse geheim voor een lang en gelukkig leven

“Volgens de Japanse traditie heeft iedereen een ikigai, een reden van bestaan. Het is één van de geheimen van een lang, tevreden en gezond leven, zoals de inwoners van Okinawa het leiden. Op dit Japanse eiland wonen meer gezonde en actieve honderdjarigen dan waar ook ter wereld. Zo is een populaire Japanse uitspraak Hara hachi bu, wat betekent ‘eet tot je voor tachtig procent vol zit’, dat is veel gezonder voor je lichaam. “

Verslaafd aan liefde - boekentip

Verslaafd aan liefde – De weg naar zelfacceptatie en geluk in relaties

“In Verslaafd aan liefde laat Jan Geurtz op heldere wijze zien dat onze zoektocht naar liefde en erkenning voortkomt uit een fundamentele zelfafwijzing. Die proberen we te compenseren met onze zoektocht naar waardering van anderen. Maar dat werkt averechts: het maakt ons juist onzekerder en dus steeds afhankelijker.

Zo ontstaat er een verslaving aan liefde, erkenning en de veiligheid van een relatie. De meeste liefdesrelaties lopen daardoor na een tijdje op de klippen, of misschien nog erger verzanden in een gezapig samenzijn zonder veel ruimte voor groeien geluk.”

De 7 spirituele wetten van succes - boekentips

De 7 spirituele wetten van succes – Voor het vervullen van je dromen

“In ”De zeven spirituele wetten van succes” put Deepak Chopra uit zijn rijke kennisbron en formuleert hij krachtige principes die door iedereen eenvoudig toegepast kunnen worden om in alle gebieden van het leven succes te boeken. In dit inspirerende boek liggen de geheimen besloten die jouw dromen in vervulling kunnen doen gaan en je een leven vol liefde, geluk en succes kunnen bezorgen.”

De kracht van kwetsbaarheid

De kracht van kwetsbaarheid – Heb de moed om niet perfect te willen zijn

“Brené Brown beschrijft in haar boek wat het betekent om je kwetsbaar op te stellen in een wereld die gericht is op perfectionisme en het nemen van risico’s zonder dat succes gegarandeerd is. Of het nu om werk, relaties of opvoeding gaat: het is eng en moeilijk om je kwetsbaar op te stellen, maar het is nog veel moeilijker om het niet te doen en jezelf af te blijven vragen: wat als ik het wel had geprobeerd?

We verwachten van onszelf en van anderen dat we elke dag de schijn ophouden om anderen te laten zien hoe goed we alles voor elkaar hebben. Kwetsbaarheid is een emotie waar bijna niemand zich prettig bij voelt. We associëren het met onzekerheid en risico’s.”

The secret - boekentips

The secret

“In deze film uitvoering van “The Secret’ van Rhonda Byrne ontdek je een eeuwenoud geheim dat de grootste denkers van onze geschiedenis al eindeloos boeide. Deze grote denkers leren jou nu wat dit geheim inhoudt, en hoe het je leven kan veranderen.

Zij begrepen dat er in ieder van ons een ontzagwekkend vermogen schuilt een verborgen kracht waarmee je wensen werkelijkheid kunnen worden. Oude en moderne meesters onthullen in dit boek hoe zij “The Secret’ hebben ontvangen en toegepast in hun leven. Hoe zij alle tegenslagen konden overwinnen en rijkdom en succes verweren die ze niet voor mogelijk hadden gehouden.”

Burn after writing - boekentip

Burn after writing – Dit boek gaat over jou

“Hoe eerlijk ben jij als niemand kijkt? Het lijkt wel alsof de wereld alleen maar draait om wat je deelt en wie je bent op Instagram, TikTok, Snapchat of YouTube. Burn after writing moedigt je aan om juist helemaal niets te delen. Met prikkelende vragen en gedachte-experimenten, daagt dit dagboek je uit om Truth or Dare met jezelf te spelen.

Verleg je grenzen, reflecteer op het verleden, heden en toekomst en creëer een geheim boek dat alleen over jou gaat, en alleen voor jou is. Ben je klaar? Gooi het in de prullenbak, verberg het op een geheime plek of verbrand het.”

De kracht van het NU - boekentips

De kracht van het NU – De gids voor een bewust en gelukkig leven

“Om de weg te gaan die wordt beschreven in De kracht van het Nu dien je de identificatie met je analytische geest en het daardoor gecreëerde onechte zelf, het ego, te laten varen. We zijn ons denken niet. We kunnen onszelf van psychische pijn verlossen. Je authentieke kracht wordt pas gemobiliseerd door je over te geven aan het Nu. Hier vinden we vreugde en zijn we in staat ons ware zelf te omarmen. Daar komen we er ook achter dat we al ‘heel’ en ‘volmaakt’ zijn. “

Rich dad, Poor dad - boekentips

Rich dad, Poor dad – What The Rich Teach Their Kids About Money— That The Poor And Middle Class Do Not!

“The #1 Personal Finance book of all time, Robert Kiyosaki shares the story of his two dad: his real father, whom he calls his poor dad, and the father of his best friend, the man who became his mentor and his rich dad. One man was well educated and an employee all his life, the others education was street smarts over traditional classroom education and he took the path of entrepreneurship? A road that led him to become one of the wealthiest men in Hawaii.

Roberts poor dad struggled financially all his life, and these two dads?these very different points of view of money, investing, and employment shaped Roberts thinking about money. Robert has challenged and changed the way tens of millions of people, around the world, think about money and investing and he has become a global advocate for financial education and the path to financial freedom.”